EST RUS ENG
 
 Prindi 
TOOTED
   
SEINALIISTUD ja LAELIISTUD
FASSAADI DEKOORID
TAPEEDID
  GRANDEFIORE - uus!
  UNIVERSITY OF OXFORD - uus!
  EMILIANA
  KT EXCLUSIVE
  HOHENBERGER
  KHROMA
  LINCRUSTA
  SIRPI
  LIGHT CUBE
  PNT Wallcoverings - Kristalltapeedid - uus!
  TEXAM
  PONGS - Korktapeet
  PORTOFINO
  JANNELLI & VOLPI
  SEABROOK
  GRANDECO
  RASCH TEXTIL
  TRES TINTAS
  ZIMMER+ROHDE
  FARROW & BALL
  PRESTIGIOUS TEXTILES
  Tapeedid laos
LOODUSKIVI
MÖÖBEL
PADJAD
Orac Decor® Luxxus, moulding
 
       
 
Orac Decor
Decorest Disain Orac Decor salong
Sirpi logo DECOREST Wallpaper
Polarest Graniit
emiliana parati DECOREST Wallpaper
Lincrusta
Decorest Disain www
 
TAPEEDID
 
<emty>
     
 

Tapeet (lad<kr tapes "vaip"), paberist, riidest või nahast seina-, harvemini laekate. Euroopas on levinud tapeedirulli mõõdud järgmised: ca 0,53m lai * 10,05m pikk.

1 rull tapeeti katab ~5 m2 seina. Tapeet võib olla sile (võib kasutada ka värvi alla), reljeefne (Linkrust) ja mustriline.

Traditsioonilise ja levinuima pabertapeedi aluspõhi on kaetud valgust mitte läbilaskva värviga, mis varjab ka paberi koltumist. Tapeedi pealiskihile on trükitud (sageli ka sisse pressitud) muster. Kvaliteetsematel neist on kahekordne pealiskiht.

Elu-, magamis- ja lastetoas soovitame kasutada eelkõige pabertapeeti kuna ta on  ökoloogiline materjal. Hingav pabertapeet ei muuda ruumis ettenähtud sisekliimat. Pabertapeedid sobivad paremini ka allergikuile. Sõltuvalt tootjast on paljud pabertapeedid väga hea pleekimiskindluse ja pestavusega. 

Vinyl Wallpaper Image

Vinüültapeet on keemiatööstuse produkt, mille paberist aluspõhi on kaetud õhukese plastikihiga, sisaldades PVC-d (polüvinüülkloriid). Vinüültapeet talub reeglina üsna hästi veega puhastamist, sobides näiteks esikusse, kööki ja ka vannituppa. Osa vinüültapeete on üsna kulumiskindlad, leides kasutamist ühiskondlikes ruumides.

Metalltapeet kujutab endast paberist paani kaetud metallkihiga. Tapeet on küllaltki raske, 150–170 gr/ m². Metalltapeedid on suure valguskindlusega, hõlpsasti puhastatavad ning tulekindlad.

 

Flokk- ja samettapeet on luksuslikud sametpinnaga tapeedid, kus sametiste kiududega on moodustatud matile või metalselt läiklevale pinnale muster. Samettapeet ei sobi niisketesse ruumidesse ja nõuab kuivhooldust.


Naturaalsete tapeetide aluseks on valgendamata paber. Tapeetide välimisel küljel on kleebitud looduslike taimede, naturaalsete lehtede, bambuse, džuudi, maranta, sisali, kanepi, siidi, kootud paberi, sisaliagaavi kiust, kotiriide, puuvillase kui ka segakiust niidid. Naturaalsete tapeetide aluseks on ökoloogiliselt puhas materjal, mille eriliseks omaduseks on, võrreldes tavaliste pabertapeetidega, suur kulumiskindlus. Lisaks sellele 
ökoloogilised tapeedid loovad ruumis erilist kliimat: soodustavad õhuvahetust, jaotavad optimaalselt niiskust ja võrreldes tavapäraste pabertapeetidega on palju kõrgema heli isoleeriva võimega. Looduslike tapeetidega võib kleepida nii terveid ruume, kui ka üksikuid selle osi, näiteks seinu või lagesid. Looduslikud tapeedid sobivad ka mööbli dekoreerimiseks.

Tekstiiltapeet on kõrgekvaliteetne seinakate (tapeet), mille aluskihiks on nn. non-woven/easy-up ehk fliis, mille peale on kleebitud kootud mustriga kangas või kangakiud. Tapeedi tekstiilse pealispinnana kasutatakse enamasti naturaalseid lina-, siidi- ja puuvillakiude, šenilllõnga, aga ka erinevaid viskoosi- ja polüestrisegusid, kunstsiidi. Selline tapeet tekitab eriti sooja ja luksuslikult rahuliku miljöö. Tuleb arvestada, et tekstiiltapeet ei salli liigset niiskust, suurt õhu niiskustaseme kõikumist ning talle sobib kuivhooldus.

Väga tähtis: tapeedi ostmisel tuleb jälgida, et kõik rullid oleksid ühe partii (BATCH) numbriga, sest sellest sõltub tapeedi värvitoon.